PODĚKOVÁNÍ/ ACKNOWLEDGMENT

A na úplný závěr mi dovolte poděkovat hlavním partnerům akce, partnerům a mediálním partnerům, členům organizačního týmu, pomocníkům, vlekařům a všem dalším, kteří se na zdárném průběhu akce jakkoli podíleli.

Poděkování patří rovněž provozním složkám ŘLP ČR, s.p. a Armádě České republiky za volný vzdušný prostor. Dále všem spolupracujícím organizacím, které se  svými službami podíleli na zajištění akce.  Také díky provozovatelům letadel a pilotům, které jsme naší akcí omezili.

Letošní soutěž byla dobrou zkouškou pro 35. Mistrovství světa v bezmotorovém létání, které se v Příbrami uskuteční v termínu 28.7.-12.8.2018!

 

And very lastly let me thank the main partners, partners and medial partners, all members of the staff, tow pilots and all others who made the competition run successfully.

Another thanks also goes to Air Navigation Services of Czech Republic and Czech Army which cleared the airspace for us during the racing days! Also to all organisations which assisted us during the championship. Also thanks for the patience of pilots and aircraft operators who we limited in their operations during the competition.

This year was a great test and preparation for the 35th FAI World Gliding Championship which will take place here in Příbram next year from 28/7/2018 to 12/8/2018!

MISTŘI / CHAMPIONS

S malou odmlkou spojenou s ukončováním soutěže a přesunem z Příbrami doplňujeme mistry a mistryně roku 2017 /  With small delay please find below Champions of 2017

Klubová třída/ Club class

 1. Jaroslav Tomaňa (AK Zbraslavice)
 2. Ivan Novák (AK Mladá Boleslav)
 3. Petr Štěpánek (AK Moravská Třebová)

Nejlepší ženy/ Women Champions

 1. Barbora Moravcová (AK Zbraslavice)
 2. Klára Teichmannová (AK Hronov)
 3. Pavlína Horáčková ( AK Šumperk)

Kombi 15M/ 15M Mixed Class

 1. Miloslav Cink (AK Plzeň – Letkov)
 2. Pavel Loužecký (AK Přibyslav)
 3. Radek Krejčiřík (AK Hranice)

Nejlepší žena/ Woman Champion

 1. Hana Trešlová (AK Raná)

Kombi OPEN/ OPEN Mixed Class

 1. Lukasz Wojcik (Wloclawek/ Poland)
 2. Petr Tichý (AK Zbraslavice)
 3. Petr Krejčiřík (AK Hranice)

Nejlepší ženy/ Women Champions

 1. Alena Netušilová (AK Zbraslavice)
 2. Lenka Kuthanová (LK Břeclav)
 3. Eva Černá (AK Příbram)

 

JE DOBOJOVÁNO – TITULY ROZDÁNY/ COMPETITION IS OVER – TITLES OVERHANDED

Dnešní den, přestože byl neletový, byl pro organizátory poměrně hektický. Úklid letiště, vybavení, příprava na večerní raut a vyhlášení. V tuto chvíli jsou tituly předány, piloti si užívají raut, pečené prasátko, popíjejí zlatavý mok a užívají si poslední společné chvíle v Příbrami.

We had a hectic day today even we did not fly. Preparation for prize giving ceremony, preparation for farewell party, tiding up the airfield and equipment. At 19PM we started with prize giving ceremony. Pilots are enjoying last moments of Czech Nationals 2017 now.

ZATAŽENO, FOUKÁ A PRŠÍ/ OVERCAST, WIND AND RAIN

Dobré ráno z Příbrami! Jak už je obvyklé, nad Příbramí je zataženo, fouká a občas zaprší. To vše ve spojení s právě přecházející frontou, která nám bude komplikovat dnešní létání. Závodníkům byl rozeslán plán gridu v čele s Klubovkou, dále Kombi Open a 15m třídou. Briefing bude v 10. Čas gridu bude dále upřesněn. Byť je šance malá, odpoledne se pokusíme o další disciplínu.

Good morning from Pribram. We have overcast, windy and rainy morning as usually during this competition. The weather is influenced by passing cold front. Briefing will be at 10. No grid before briefing. If weather allow we will fly short tasks in the afternoon. Grid order for today is Club, Open, 15M.

 

 

KONEC SE BLÍŽÍ/ END OF COMPETITION IS CLOSE

Máme za sebou předposlední letový den. Teprve zítřek ukáže, zda nebyl dnem posledním. Počasí vypadá komplikovaně, ale Horácův model slibuje možnost odpolední disciplíny. Rozhodně neponecháme nic náhodě a vše budeme chystat jako každý předcházející den. Večer nás čeká závěrečný večírek s opečeným čuníkem, rautem, zákusky a pivem zdarma.

Tomorrow is last competition day. The weather seems bit complicated nevertheless Flymet (www.flymet.info) shows possible short task in the afternoon. We will be prepared for competition as the other days. Day will end with farewell party with food and beer.

VŠICHNI LETÍ/ ALL GLIDERS IN THE AIR

Všechny kluzáky letí po plánované trati směrem z první do druhé oblasti. Počasí je zřejmě složitější, piloti směřují většinou na sever druhé oblasti, aby byli blíže k Příbrami na dokluzovém rameni. Začátek příletů očekáváme okolo 17té hodiny. Vzhledem ke změně směru přízemního větru budou dnes přistání na dráhu 06, což jsme tu ještě nepraktikovali. Uvidíme jak se s tím piloti poperou.

All gliders on their task from first to second area. Most of them tracking to northwest part of area to be close to Pribram on their final leg. We expect first finishers at  17:00 LT. Due to change on surface wind the RWY 06 will used for landing today.

PŘEDPOSLEDNÍ DEN/ PENULTIMATE DAY

Je před námi předposlední den soutěže. V 10 hodin proběhl briefing, kde každá třída dostala dvě varianty tratí. Obě varianty jsou tratě přes určené prostory na 3 hodiny. Varianta A vede více jih, zatímco varianta B se drží na sever. Volba tratí nebyla jednoduchá vzhledem k rozpadající se studené frontě nad námi. První vzlety jsou naplánovány na 12:00. Dnes bude první startovat klubová třída.

The penultimate day of the competition is here. At 10 o’clock we had another briefing at which each class received two variants of ATTs for 3 hours. Variant A should bring competitors more to the south whereas variant B sticks to the north. Task setting this morning wasn’t an easy job due to dissipating cold front above us. Today first launches are planned for 12:00 and Club class will be taking-off first.

DALŠÍ DEN ZA NÁMI/ ANOTHER DAY COMPLETED

Je za námi další úspěšný den. Naštěstí se nevyplnila předpověd o odpoledních přeháňkách a bouřkách a  tak se podařilo doletět téměř všem závodníkům. Nejvyšší rychlosti dosáhl  Zdislaw Bednarczuk 125,51 km/h. Počasí na zítra vypadá dobře, takže plánujeme dlouhou rychlostní disciplínu.

We had another successful day here in Pribram. Luckily the forecast for afternoon showers and thunderstorms was incorrect and we had only three gliders outlanded. Highest speed reached Zdislaw Bednarczuk with 125,51 kph. Forecast for tomorrow looks good so we plan long speed tasks.